Pytania i odpowiedzi

Masz pytania związane z odszkodowaniami? Sprawdź nasze odpowiedzi lub zgłoś swój przypadek już dziś, a my zajmiemy się całą resztą – od wyjaśnienia procesu po finalne odzyskanie należnych środków.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Za co mogę otrzymać odszkodowanie?

 Jesteś uprawniony do otrzymania odszkodowania wtedy, kiedy jesteś osobą poszkodowaną w wyniku wypadku, choroby zawodowej, błędu medycznego i w innych sytuacjach. Jeśli sam jesteś sprawcą wypadku, ale odniosłeś obrażenia, nie przekreśla to w pewnych sytuacjach możliwości uzyskania odszkodowania.

Generalnie możliwe przysługujące Ci świadczenia to:

  • zadośćuczynienie za krzywdę
  • zwrot kosztów (m.in. leczenia, rehabilitacji, opieki,
  • lepszego odżywiania, utraconych dochodów)
  • renta jeśli wystąpi całkowita lub częściowa utrata zdolności do pracy zarobkowej
  • renta jeśli zwiększą się potrzeby a tym samym wydatki
  • renta jeśli zmniejszą się dochody

Nasi fachowcy upewnią się, że otrzymasz pieniądze ze wszelkich możliwych tytułów i źródeł – nawet z tych, o których nie widziałeś lub nie przypuszczałeś, że Ci się należy.

Aby oszacować należne Ci odszkodowanie kliknij TUTAJ.

Warto wybrać OFN, ponieważ:

  • uzyskujemy najwyższe możliwe odszkodowanie w Polsce,
  • działamy najszybciej na rynku, nie musisz latami czekać na odszkodowanie,
  • płacisz niewiele i to wyłącznie po pozytywnym zakończeniu sprawy,
  • sprawy prowadzą wyłącznie wykwalifikowani prawnicy,
  • każda sprawa konsultowana jest z najlepszymi lekarzami, celem określenia rzeczywistej szkody,
  • prowadzimy sprawy zarówno na etapie przedsądowym, jak i sądowym,
  • posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży.

Nie ponosisz żadnych kosztów z góry. Nasze wynagrodzenie jest wyłącznie prowizyjne i płatne z dołu. Już po wstępnym zapoznaniu się ze sprawą nasz doradca określi wysokość prowizji Kancelarii. Nasze prowizje należą do najniższych na rynku.

Pierwszej wypłaty można spodziewać się już po miesiącu od zlecenia nam sprawy. Ostateczne zakończenie sprawy następuje zwykle po 2-3 miesiącach (gdy nie jest konieczny proces sądowy).

Jeśli sprawcą wypadku jest ktoś inny, Twoje odszkodowanie pokryje jego ubezpieczenie OC lub on sam.

Tak. Już teraz możesz ubiegać się o zaliczkę na poczet leczenia i rehabilitacji, jak również o zwrot dotychczas poniesionych kosztów. Nasi eksperci określą na podstawie dokumentacji medycznej kiedy i w jakiej wysokości można ubiegać się o odszkodowanie. Często jest to możliwe przed formalnym zakończeniem leczenia.

Okresy przedawnienia są różne. Czasami są to 3 lata, czasami 10, a czasami nawet więcej. Nasz ekspert, na podstawie analizy okoliczności sprawy, doradzi Ci czy możesz jeszcze ubiegać się o odszkodowanie.

 Jak najbardziej. Prowadzimy postępowania najczęściej bezpośrednio przeciwko zagranicznym towarzystwom ubezpieczeniowym, prowadząc korespondencję w językach obcych. Prowadzenie sprawy przeciwko zagranicznym towarzystwom daje często bardzo dobre rezultaty – znacznie wyższe świadczenia odszkodowawcze niż przyznawane w Polsce.

Tak. Wprawdzie kwota zadośćuczynienia oraz refundacja kosztów zostaną pomniejszone stosownie do stopnia przyczynienia się, ale nasi eksperci upewnią się, że orzeczony stopień przyczynienia będzie najniższy z możliwych.

Już sam fakt tragicznej śmierci osoby najbliszej stanowi przesłankę uzyskania odszkodowania. Jeśli ponadto na skutek śmierci tej osoby Twoja sytuacja materialna uległa pogorszeniu (bezpośrednio lub pośrednio) możesz ubiegać się o świadczenie dodatkowe, np. rentę.

Ponadto, jeśli poniosłeś koszty pogrzebu i pochówku, możesz ubiegać się o ich zwrot.

Często tak. Obrażenia nie muszą być przecież zewnętrzne. Mogą być wewnętrzne lub, co się bardzo często zdarza, psychiczne.

 Często tak. Możesz otrzymać odszkodowanie za szkodę na osobie lub za szkodę na osobie i mieniu. Skontaktuj się z nami, a nasz specjalista określi, czy okoliczności Twojego wypadku dają podstawę do odszkodowania z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz poinformuje Cię o dalszym sposobie postępowania.

Ten argument wysuwany przez przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych często nie ma prawnego uzasadnienia. Wyjaśnienie okoliczności wypadku nie wymaga wyczekiwania na opinię biegłego sądowego i wyrok sądowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zakład ubezpieczeń ustalił okoliczności w drodze tzw. „likwidacji szkody” przeprowadzonej przez jego organy.

Masz więcej pytań?